Caroline
& The Lucky Ones

Zespół powstał w maju 2015 roku i od tamtej pory koncertuje wykonując muzykę określaną mianem americana. Wystąpili już na wielu znaczących imprezach country w Polsce, za każdym razem spotykając się z ciepłym przyjęciem. Grali między innymi na Pikniku w Mrągowie, w Wolsztynie, Wiśle, Ostrołęce czy w Bieszczadach. Nie zamykają się jednak na inne gatunki muzyczne takie jak blues czy funk. Dużym atutem zespołu jest warstwa wokalna: w chórkach Karolinie Jastrzębskiej towarzyszy Paweł Piekarski, który często również przejmuje rolę głównego wokalisty. Brzmienie zespołu wzbogacają dźwięki mandoliny.

Caroline & the Lucky Ones nagrali dwie płyty – pierwsza z nich to covery znanych piosenek w stylu country i blues, a druga, o tytule „Machatka”, to krążek z ich własnym materiałem. 

W 2017 roku zespół wygrał nagrodę Plebiscytu Dyliżanse w kategorii „Nowy Wykonawca Roku”, a w 2018 Karolina Jastrzębska otrzymała nagrodę w kategorii „Wokalistka Roku”. Zespół otrzymał też nagrodę specjalną od Forum Muzyki Country za piosenkę „Kawałek nieba”, a ich najświeższym osiągnięciem jest I nagroda za utwór „Haste makes waste” w konkursie na piosenkę country roku 2019.

 

Skład:
Karolina Jastrzębska – wokal, mandolina/ gitara akustyczna
Paweł Piekarski – wokal, gitara akustyczna
Piotr Trela – gitara elektryczna
Tomek Zawadzki – bas
Jarek Cieślak – perkusja

 

Facebook
Youtube
SoundCloud

 

Oprócz muzyki country i blues zespół świetnie sprawdza się m.in. na eventach firmowych, gdzie wykonuje też hity lat 80tych i inne znane piosenki do tańca. Grupa ma możliwość przywiezienia własnego nagłośnienia oraz oświetlenia.